Littelfuse SL1411A350A
SL1411A350A picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A350A
Brief Description
GDT 350V 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1411A350A.pdf
Availability of SL1411A350A
QUANTITY
SL1411A350A Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A350A
Internal Part NumberEIS-SL1411A350A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesSL1411A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)350V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A350A
Related LinksSL141, SL1411A350A Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A350A Details Description
Related parts for SL1411A350A
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERT DC/DC SIP 50W 0.75-5.5V datasheet.pdf
TERM BLK 5MM HOR 9POS PCB datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN 2C 35MM datasheet.pdf