TDK Corporation SL1923-103KR33-PF
SL1923-103KR33-PF picture photo
Mfg. Part Number
SL1923-103KR33-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10MH 330MA 4.3 OHM TH
Datasheet Download
SL1923-103KR33-PF.pdf
Availability of SL1923-103KR33-PF
QUANTITY
SL1923-103KR33-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1923-103KR33-PF
Internal Part NumberEIS-SL1923-103KR33-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSL
PackagingTray
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance10mH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation460mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.3 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.740" Dia (18.80mm)
Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1923-103KR33-PF
Related LinksSL1923-1, SL1923-103KR33-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SL1923-103KR33-PF Details Description
Related parts for SL1923-103KR33-PF
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH (E2 DIE)(UPPER D datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 3' MUHF-N FEM datasheet.pdf
CABLE TIE WEATHER RESISTANT:NYL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
KAB.SERCOS6.0 + F-SMA/PCI.DIN; 1 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 55W datasheet.pdf
CONN SSL PIN CONTACT 1POS CRIMP datasheet.pdf