TDK Corporation SLF10145T-100M2R5-PF
SLF10145T-100M2R5-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF10145T-100M2R5-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 2.5A 43.7 MOHM
Datasheet Download
SLF10145T-100M2R5-PF.pdf
Availability of SLF10145T-100M2R5-PF
QUANTITY
SLF10145T-100M2R5-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF10145T-100M2R5-PF
Internal Part NumberEIS-SLF10145T-100M2R5-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSLF(-H) Series Comparison
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating2.5A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)43.7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF10145T-100M2R5-PF
Related LinksSLF10145T-, SLF10145T-100M2R5-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF10145T-100M2R5-PF Details Description
Related parts for SLF10145T-100M2R5-PF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BROWN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 700VDC DRAWING T6 datasheet.pdf