TDK Corporation SLF10145T-150M2R2
SLF10145T-150M2R2 picture photo
Mfg. Part Number
SLF10145T-150M2R2
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.2A 56.6 MOHM
Datasheet Download
SLF10145T-150M2R2.pdf
Availability of SLF10145T-150M2R2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLF10145T-150M2R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF10145T-150M2R2
Internal Part NumberEIS-SLF10145T-150M2R2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.2A
Current - Saturation2.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)56.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF10145T-150M2R2
Related LinksSLF10145, SLF10145T-150M2R2 Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF10145T-150M2R2 Details Description
Related parts for SLF10145T-150M2R2
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CRIMP W/O PIN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.91"L X 3.94"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X30MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE TRIPLE SZ24B M32 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A datasheet.pdf