TDK Corporation SLF12555T-681MR43-PF
SLF12555T-681MR43-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF12555T-681MR43-PF
Brief Description
FIXED IND 680UH 430MA 760 MOHM
Datasheet Download
SLF12555T-681MR43-PF.pdf
Availability of SLF12555T-681MR43-PF
QUANTITY
SLF12555T-681MR43-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF12555T-681MR43-PF
Internal Part NumberEIS-SLF12555T-681MR43-PF
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating430mA
Current - Saturation430mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)912 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF12555T-681MR43-PF
Related LinksSLF12555T-, SLF12555T-681MR43-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF12555T-681MR43-PF Details Description
Related parts for SLF12555T-681MR43-PF
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 24.704MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 40POS DUAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf