TDK Corporation SLF7030T-330MR65-PF
SLF7030T-330MR65-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7030T-330MR65-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 650MA 160 MOHM
Datasheet Download
SLF7030T-330MR65-PF.pdf
Availability of SLF7030T-330MR65-PF
QUANTITY
SLF7030T-330MR65-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7030T-330MR65-PF
Internal Part NumberEIS-SLF7030T-330MR65-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.127" (3.22mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7030T-330MR65-PF
Related LinksSLF7030T-, SLF7030T-330MR65-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7030T-330MR65-PF Details Description
Related parts for SLF7030T-330MR65-PF
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
TAPE DISPENSER HAND 2" WIDE datasheet.pdf
ADC 12BIT 200KSPS 8VSSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 100K SPI 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
D-350-10 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
2MM H.M A/B25 RECEPT ASSY 125POS datasheet.pdf