TDK Corporation SLF7030T-3R3M1R8-PF
SLF7030T-3R3M1R8-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7030T-3R3M1R8-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 23 MOHM SMD
Datasheet Download
SLF7030T-3R3M1R8-PF.pdf
Availability of SLF7030T-3R3M1R8-PF
QUANTITY
SLF7030T-3R3M1R8-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7030T-3R3M1R8-PF
Internal Part NumberEIS-SLF7030T-3R3M1R8-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)23 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.127" (3.22mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7030T-3R3M1R8-PF
Related LinksSLF7030T-, SLF7030T-3R3M1R8-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7030T-3R3M1R8-PF Details Description
Related parts for SLF7030T-3R3M1R8-PF
RES SMD 97.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" WW datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 750 OHM 12W datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 24BIT 48WQFN datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf