TDK Corporation SLF7032T-3R3M1R9-2PF
SLF7032T-3R3M1R9-2PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7032T-3R3M1R9-2PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.9A 27.6 MOHM
Datasheet Download
SLF7032T-3R3M1R9-2PF.pdf
Availability of SLF7032T-3R3M1R9-2PF
QUANTITY
SLF7032T-3R3M1R9-2PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7032T-3R3M1R9-2PF
Internal Part NumberEIS-SLF7032T-3R3M1R9-2PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)27.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7032T-3R3M1R9-2PF
Related LinksSLF7032T-3, SLF7032T-3R3M1R9-2PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7032T-3R3M1R9-2PF Details Description
Related parts for SLF7032T-3R3M1R9-2PF
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 65MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 124VTLA datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf