TDK Corporation SLF7032T-470MR67-2PF
SLF7032T-470MR67-2PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7032T-470MR67-2PF
Brief Description
FIXED IND 47UH 670MA 288 MOHM
Datasheet Download
SLF7032T-470MR67-2PF.pdf
Availability of SLF7032T-470MR67-2PF
QUANTITY
SLF7032T-470MR67-2PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7032T-470MR67-2PF
Internal Part NumberEIS-SLF7032T-470MR67-2PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7032T-470MR67-2PF
Related LinksSLF7032T-4, SLF7032T-470MR67-2PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7032T-470MR67-2PF Details Description
Related parts for SLF7032T-470MR67-2PF
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 8MM 7.8" datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.28A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 8-DFN datasheet.pdf
BOARD EVAL 1A NANO MODULE 8LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 449MA 800 MOHM datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf