TDK Corporation SLF7055T-220M1R7-3PF
SLF7055T-220M1R7-3PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7055T-220M1R7-3PF
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.7A 64.3 MOHM
Datasheet Download
SLF7055T-220M1R7-3PF.pdf
Availability of SLF7055T-220M1R7-3PF
QUANTITY
SLF7055T-220M1R7-3PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7055T-220M1R7-3PF
Internal Part NumberEIS-SLF7055T-220M1R7-3PF
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.7A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)77.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7055T-220M1R7-3PF
Related LinksSLF7055T-2, SLF7055T-220M1R7-3PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7055T-220M1R7-3PF Details Description
Related parts for SLF7055T-220M1R7-3PF
IC REG LDO -18V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 42X42X7.5MM datasheet.pdf
TV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf