LEMO SLG.H51.LLZG
SLG.H51.LLZG picture photo
Mfg. Part Number
SLG.H51.LLZG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PNL MNT RCPT 51POS PIN HSG
Datasheet Download
SLG.H51.LLZG.pdf
Availability of SLG.H51.LLZG
QUANTITY
SLG.H51.LLZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SLG.H51.LLZG
Internal Part NumberEIS-SLG.H51.LLZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact Type-
Contact Size-
Mounting Type-
Fastening Type-
Orientation-
Shell Material, Finish-
Ingress Protection-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLG.H51.LLZG
Related LinksSLG.H5, SLG.H51.LLZG Datasheet, LEMO Distributor
SLG.H51.LLZG Details Description
Related parts for SLG.H51.LLZG
CONN DB37 CRIMP FEM YLW CHROME datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO 256X18 56-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 50A 480VAC 65VDC datasheet.pdf