Cornell Dubilier Electronics SLP681M315H7P3
SLP681M315H7P3 picture photo
Mfg. Part Number
SLP681M315H7P3
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP
Datasheet Download
SLP681M315H7P3.pdf
Availability of SLP681M315H7P3
QUANTITY
SLP681M315H7P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLP681M315H7P3
Internal Part NumberEIS-SLP681M315H7P3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating315V
ESR (Equivalent Series Resistance)488 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.17A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLP681M315H7P3
Related LinksSLP681M, SLP681M315H7P3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
SLP681M315H7P3 Details Description
Related parts for SLP681M315H7P3
FIXED IND 120UH 1.1A 170 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE-AKR44A/ AE50G / APK44A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 19POS datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf