Cornell Dubilier Electronics SLPX222M200H9P3
SLPX222M200H9P3 picture photo
Mfg. Part Number
SLPX222M200H9P3
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
SLPX222M200H9P3.pdf
Availability of SLPX222M200H9P3
QUANTITY
SLPX222M200H9P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLPX222M200H9P3
Internal Part NumberEIS-SLPX222M200H9P3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5.25A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLPX222M200H9P3
Related LinksSLPX222, SLPX222M200H9P3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
SLPX222M200H9P3 Details Description
Related parts for SLPX222M200H9P3
MICRO TIMER2CONTACT datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 7.24NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PTC RESET 6V LO RHO 1206 4.00A datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN 0.6MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf