NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SLRC61002HN,551
SLRC61002HN,551 picture photo
Mfg. Part Number
SLRC61002HN,551
Manufacturer
Product Category
RFID, RF Access, Monitoring IC's
Brief Description
IC TXRX CONTACTLESS READ 32HVQFN
Datasheet Download
SLRC61002HN,551.pdf
Availability of SLRC61002HN,551
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLRC61002HN,551 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLRC61002HN,551
Internal Part NumberEIS-SLRC61002HN,551
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package490
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID, RF Access, Monitoring IC's
Series-
PackagingTray
TypeRFID Reader
Frequency13.56MHz
StandardsISO 15693, ISO 18000-3
InterfaceI²C, SPI, UART
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-HVQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLRC61002HN,551
SLRC61002HN,551 Details Description
Related parts for SLRC61002HN,551
IC FPGA 129 I/O 160HQFP datasheet.pdf
JUMPER-H2788TR/C2065L/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 4POS R/A 10MM datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf