Riedon SM10-25KX
SM10-25KX picture photo
Mfg. Part Number
SM10-25KX
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 25K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
SM10-25KX.pdf
Availability of SM10-25KX
QUANTITY
SM10-25KX Order Process
Ship out your order
Specifications of SM10-25KX
Internal Part NumberEIS-SM10-25KX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Productprecision-wirewound-resistors-in-axial-and-radial-packages
Standard Package25
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series100/SM/PC
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 145°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.299" L x 0.102" W (7.60mm x 2.60mm)
Height0.344" (8.74mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM10-25KX
Related LinksSM10, SM10-25KX Datasheet, Riedon Distributor
SM10-25KX Details Description
Related parts for SM10-25KX
IC XDSL LINE DRIVER DUAL 28TSSOP datasheet.pdf
IGBT 900V 64A 300W TO268 datasheet.pdf
2D CODE READER NPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 75MM datasheet.pdf
BOX S STEEL 15.75"L X 11.81"W datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8UDFN datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 9.5A U-DFN2020-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf