JST Sales America Inc. SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER R/A SMD 12POS ZPD
Datasheet Download
SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN).pdf
Availability of SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
QUANTITY
SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZPD Connector Series
Featured ProductZPD Series Connectors
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZPD
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Related LinksSM12B-ZPDSS, SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for SM12B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .300" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf