Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T15CA-E3/57T
SM15T15CA-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T15CA-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC
Datasheet Download
SM15T15CA-E3/57T.pdf
Availability of SM15T15CA-E3/57T
QUANTITY
SM15T15CA-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T15CA-E3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T15CA-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12.8V
Voltage - Breakdown (Min)14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)71A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T15CA-E3/57T
Related LinksSM15T15C, SM15T15CA-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T15CA-E3/57T Details Description
Related parts for SM15T15CA-E3/57T
CONN HEADER VERT .100 6 POS 15AU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC QUADRATURE MODULATOR 16-VQFN datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FLEX PINCER CLIP IP2X WHITE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 80W datasheet.pdf