Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T200A-E3/57T
SM15T200A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T200A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 171VWM 274VC SMC
Datasheet Download
SM15T200A-E3/57T.pdf
Availability of SM15T200A-E3/57T
QUANTITY
SM15T200A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T200A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T200A-E3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)171V
Voltage - Breakdown (Min)190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T200A-E3/57T
Related LinksSM15T200, SM15T200A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T200A-E3/57T Details Description
Related parts for SM15T200A-E3/57T
IDC CABLE-AKR64G/ AE64M / AKR64G datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC26S/AE26M/X datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMBJ datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT HER 0.40" CC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 4A DPAK datasheet.pdf
UPS SMART RACKMOUNT AVR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf