Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T200CAHE3/9AT
SM15T200CAHE3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
SM15T200CAHE3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 171VWM 274VC SMC
Datasheet Download
SM15T200CAHE3/9AT.pdf
Availability of SM15T200CAHE3/9AT
QUANTITY
SM15T200CAHE3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T200CAHE3/9AT
Internal Part NumberEIS-SM15T200CAHE3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)171V
Voltage - Breakdown (Min)190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T200CAHE3/9AT
Related LinksSM15T200, SM15T200CAHE3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T200CAHE3/9AT Details Description
Related parts for SM15T200CAHE3/9AT
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 100MA 125VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A TP-FA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PNL RCPT M12 POST SKT BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 38000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf