Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T220A-E3/9AT
SM15T220A-E3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
SM15T220A-E3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC
Datasheet Download
SM15T220A-E3/9AT.pdf
Availability of SM15T220A-E3/9AT
QUANTITY
SM15T220A-E3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T220A-E3/9AT
Internal Part NumberEIS-SM15T220A-E3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)188V
Voltage - Breakdown (Min)209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T220A-E3/9AT
Related LinksSM15T220, SM15T220A-E3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T220A-E3/9AT Details Description
Related parts for SM15T220A-E3/9AT
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.070 T/H TIN datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.4A 66 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8-LFCSP datasheet.pdf