Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T24A-E3/9AT
SM15T24A-E3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
SM15T24A-E3/9AT
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMC
Datasheet Download
SM15T24A-E3/9AT.pdf
Availability of SM15T24A-E3/9AT
QUANTITY
SM15T24A-E3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T24A-E3/9AT
Internal Part NumberEIS-SM15T24A-E3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20.5V
Voltage - Breakdown (Min)22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp33.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)45A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T24A-E3/9AT
Related LinksSM15T24, SM15T24A-E3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T24A-E3/9AT Details Description
Related parts for SM15T24A-E3/9AT
FIXED IND 4.7UH 1.5A 36.72 MOHM datasheet.pdf
ICL 80 OHM 20% 800MA 11MM datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 150NS 28DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 7POS datasheet.pdf
1/8 BALL HUSKIE#40-20 HHLS datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE BARRIER datasheet.pdf
RES 6.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 31C P 8" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf