Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T30A-E3/57T
SM15T30A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T30A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.5VC SMC
Datasheet Download
SM15T30A-E3/57T.pdf
Availability of SM15T30A-E3/57T
QUANTITY
SM15T30A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T30A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T30A-E3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T30A-E3/57T
Related LinksSM15T30, SM15T30A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T30A-E3/57T Details Description
Related parts for SM15T30A-E3/57T
JUMPER-H1502TR/A2015N/H1502TR 10 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN +/-09VO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
WASHER NON-TURN 1/4" SS 112.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf