Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T7V5CA-M3/57T
SM15T7V5CA-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T7V5CA-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO-214AB
Datasheet Download
SM15T7V5CA-M3/57T.pdf
Availability of SM15T7V5CA-M3/57T
QUANTITY
SM15T7V5CA-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T7V5CA-M3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T7V5CA-M3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.4V
Voltage - Breakdown (Min)7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)132A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T7V5CA-M3/57T
Related LinksSM15T7V5, SM15T7V5CA-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T7V5CA-M3/57T Details Description
Related parts for SM15T7V5CA-M3/57T
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf
IC MCU W/10BIT ADC 40TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 453MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SHEET FAM3 200X200MM datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 8SIP datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 47.7MMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 52POS TIN datasheet.pdf