JST Sales America Inc. SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER R/A SMD 20POS ZPD
Datasheet Download
SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN).pdf
Availability of SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
QUANTITY
SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZPD Connector Series
Featured ProductZPD Series Connectors
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZPD
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Related LinksSM20B-ZPDSS, SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for SM20B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.6 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf