Stackpole Electronics Inc. SM2615FT154R
SM2615FT154R picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT154R
Brief Description
RES SMD 154 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT154R.pdf
Availability of SM2615FT154R
QUANTITY
SM2615FT154R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT154R
Internal Part NumberEIS-SM2615FT154R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT154R
Related LinksSM2615, SM2615FT154R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT154R Details Description
Related parts for SM2615FT154R
CAP ALUM 330UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS FEMALE DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE A 40POS datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON NAT 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.4A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 25MA 20V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf