Stackpole Electronics Inc. SM2615FT1R13
SM2615FT1R13 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT1R13
Brief Description
RES SMD 1.13 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT1R13.pdf
Availability of SM2615FT1R13
QUANTITY
SM2615FT1R13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT1R13
Internal Part NumberEIS-SM2615FT1R13
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT1R13
Related LinksSM2615, SM2615FT1R13 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT1R13 Details Description
Related parts for SM2615FT1R13
IC DAC 10BIT DUAL R-R 10-MSOP datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 114.38 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
FUSE 1000VDC 12 AMP INLINE MIDG datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC datasheet.pdf
680UF 16V 15X30MM 85C 15000H datasheet.pdf