Stackpole Electronics Inc. SM2615FT280R
SM2615FT280R picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT280R
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT280R.pdf
Availability of SM2615FT280R
QUANTITY
SM2615FT280R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT280R
Internal Part NumberEIS-SM2615FT280R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT280R
Related LinksSM2615, SM2615FT280R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT280R Details Description
Related parts for SM2615FT280R
CONN HEADER 9POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMOSTAT CTRL 20 DEG C NO 2A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-LC 24-PLEX datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 12MM datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-MALE 12POS 12' datasheet.pdf