Stackpole Electronics Inc. SM2615FT806R
SM2615FT806R picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT806R
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT806R.pdf
Availability of SM2615FT806R
QUANTITY
SM2615FT806R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT806R
Internal Part NumberEIS-SM2615FT806R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT806R
Related LinksSM2615, SM2615FT806R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT806R Details Description
Related parts for SM2615FT806R
IC PGM PWR SUPP CONT 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO204AC datasheet.pdf
SINGLE PLUG-IN BRIDGE 2POS GRAY datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 35NS 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 28-PLCC datasheet.pdf
LED FLEX RIBBON BLUE 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
INSERT TOOL IMPEL 4X10 BP 19MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf