Stackpole Electronics Inc. SM2615FTR665
SM2615FTR665 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FTR665
Brief Description
RES SMD 0.665 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FTR665.pdf
Availability of SM2615FTR665
QUANTITY
SM2615FTR665 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FTR665
Internal Part NumberEIS-SM2615FTR665
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.665
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FTR665
Related LinksSM2615, SM2615FTR665 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FTR665 Details Description
Related parts for SM2615FTR665
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 3.2KHZ PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf
CABLE DUCT END CAP datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN 12POS 0.8MM SMT datasheet.pdf
101 dB, 192kHz, MULTI-BIT AUDIO A/D CONVERTER IC datasheet.pdf