Stackpole Electronics Inc. SM2615JTR390
SM2615JTR390 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615JTR390
Brief Description
RES SMD 0.39 OHM 5% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615JTR390.pdf
Availability of SM2615JTR390
QUANTITY
SM2615JTR390 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615JTR390
Internal Part NumberEIS-SM2615JTR390
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615JTR390
Related LinksSM2615, SM2615JTR390 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615JTR390 Details Description
Related parts for SM2615JTR390
CONN RECEPT PIN .032-.046" .250" datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 180.0UH SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3.3V 65MSPS 48TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
HEADER 70POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES 348 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
330UF 385V 30X45MM 85C 12000H datasheet.pdf
PRIVACY FILTER APPLE IMAC 27" datasheet.pdf