JST Sales America Inc. SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER R/A SMD 28POS ZPD
Datasheet Download
SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN).pdf
Availability of SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
QUANTITY
SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZPD Connector Series
Featured ProductZPD Series Connectors
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZPD
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Related LinksSM28B-ZPDSS, SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for SM28B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
JUMPER-H1503TR/A3048S/H1503TR10" datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 70 POS .256 SMD datasheet.pdf
GROUND CORD FLOOR 15' W/RESIS datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR DIFF HS DUAL 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SOT89-3 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.1V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf