Amphenol Industrial SM3100R10SL-3S-LC
SM3100R10SL-3S-LC picture photo
Mfg. Part Number
SM3100R10SL-3S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
ER 3C 3#16S SKT RECP
Datasheet Download
SM3100R10SL-3S-LC.pdf
Availability of SM3100R10SL-3S-LC
QUANTITY
SM3100R10SL-3S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of SM3100R10SL-3S-LC
Internal Part NumberEIS-SM3100R10SL-3S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM3100R10SL-3S-LC
Related LinksSM3100R1, SM3100R10SL-3S-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SM3100R10SL-3S-LC Details Description
Related parts for SM3100R10SL-3S-LC
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COL 8DIP GW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
UCC PIN CONN 2.8 GRN 2CKT datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M HD R/A .350 datasheet.pdf