Amphenol Industrial SM3106R-22-84S
SM3106R-22-84S picture photo
Mfg. Part Number
SM3106R-22-84S
Brief Description
CONN PLUG 9POS INLINE SKT
Datasheet Download
SM3106R-22-84S.pdf
Availability of SM3106R-22-84S
QUANTITY
SM3106R-22-84S Order Process
Ship out your order
Specifications of SM3106R-22-84S
Internal Part NumberEIS-SM3106R-22-84S
FamilyCircular Connectors
SeriesSM, MIL-5015 Derivative
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-84
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM3106R-22-84S
Related LinksSM3106R, SM3106R-22-84S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SM3106R-22-84S Details Description
Related parts for SM3106R-22-84S
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
SURGE SUPPR 7OUT 15'CORD W/RJ11 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
PMI CAP WHT STOVEPIPE 11/16 datasheet.pdf
45U RACK ENCL SERVER CABINET datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A DPAK-3 datasheet.pdf