Amphenol Industrial SM3106R-24-22S(115)
SM3106R-24-22S(115) picture photo
Mfg. Part Number
SM3106R-24-22S(115)
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE SKT
Datasheet Download
SM3106R-24-22S(115).pdf
Availability of SM3106R-24-22S(115)
QUANTITY
SM3106R-24-22S(115) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM3106R-24-22S(115)
Internal Part NumberEIS-SM3106R-24-22S(115)
FamilyCircular Connectors
SeriesSM, MIL-5015 Derivative
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM3106R-24-22S(115)
Related LinksSM3106R-2, SM3106R-24-22S(115) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SM3106R-24-22S(115) Details Description
Related parts for SM3106R-24-22S(115)
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 14POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.43M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 12PS DL SMD AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE SEND datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.5A 3PICOSTAR datasheet.pdf