JAE Electronics SM3ZS067U410AER1000
SM3ZS067U410AER1000 picture photo
Mfg. Part Number
SM3ZS067U410AER1000
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
M.2 CARD EDGE 67 POS
Datasheet Download
SM3ZS067U410AER1000.pdf
Availability of SM3ZS067U410AER1000
QUANTITY
SM3ZS067U410AER1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM3ZS067U410AER1000
Internal Part NumberEIS-SM3ZS067U410AER1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSM3 Series M.2 (NGFF) Connector
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
SeriesSM3
PackagingTape & Reel (TR)
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions67
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.020" (0.50mm)
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness5.11µin (0.13µm)
Contact Type-
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Material - InsulationThermoplastic
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM3ZS067U410AER1000
Related LinksSM3ZS067U, SM3ZS067U410AER1000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
SM3ZS067U410AER1000 Details Description
Related parts for SM3ZS067U410AER1000
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER PROG 48TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LEAD TEST HD XR-XR BLK 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MODULE MALE 3POS CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 6.5000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf