Stackpole Electronics Inc. SM4124FT26R7
SM4124FT26R7 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT26R7
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT26R7.pdf
Availability of SM4124FT26R7
QUANTITY
SM4124FT26R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT26R7
Internal Part NumberEIS-SM4124FT26R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT26R7
Related LinksSM4124, SM4124FT26R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT26R7 Details Description
Related parts for SM4124FT26R7
IC REG LDO 2.8V 0.15A TSOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 200MW SOD523F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL W/REF 8-UMAX datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf