Stackpole Electronics Inc. SM4124FT453R
SM4124FT453R picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT453R
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT453R.pdf
Availability of SM4124FT453R
QUANTITY
SM4124FT453R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT453R
Internal Part NumberEIS-SM4124FT453R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)