Stackpole Electronics Inc. SM4124FT45R3
SM4124FT45R3 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT45R3
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT45R3.pdf
Availability of SM4124FT45R3
QUANTITY
SM4124FT45R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT45R3
Internal Part NumberEIS-SM4124FT45R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT45R3
Related LinksSM4124, SM4124FT45R3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT45R3 Details Description
Related parts for SM4124FT45R3
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A SMA datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf