Stackpole Electronics Inc. SM4124FT866R
SM4124FT866R picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT866R
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT866R.pdf
Availability of SM4124FT866R
QUANTITY
SM4124FT866R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT866R
Internal Part NumberEIS-SM4124FT866R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT866R
Related LinksSM4124, SM4124FT866R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT866R Details Description
Related parts for SM4124FT866R
DSUB CABLE - CFM25G/AE25M/X datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 450MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
NGR MON EXTENDED RF TRIP NON-LAT datasheet.pdf
330UF 250V 35X40MM 85C 15000H datasheet.pdf