Stackpole Electronics Inc. SM4124FTR412
SM4124FTR412 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FTR412
Brief Description
RES SMD 0.412 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FTR412.pdf
Availability of SM4124FTR412
QUANTITY
SM4124FTR412 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FTR412
Internal Part NumberEIS-SM4124FTR412
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.412
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FTR412
Related LinksSM4124, SM4124FTR412 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FTR412 Details Description
Related parts for SM4124FTR412
ADM50T/AE50M/ADM50T datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/04/270 SN LTGY BX datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf