Stackpole Electronics Inc. SM4124FTR604
SM4124FTR604 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FTR604
Brief Description
RES SMD 0.604 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FTR604.pdf
Availability of SM4124FTR604
QUANTITY
SM4124FTR604 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FTR604
Internal Part NumberEIS-SM4124FTR604
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.604
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FTR604
Related LinksSM4124, SM4124FTR604 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FTR604 Details Description
Related parts for SM4124FTR604
SENSR OPTO TRANS 5.08MM REFL SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DVR HI SIDE MULTI MULTIWATT8 datasheet.pdf
MCP-2,8 BU-CONTACT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC 63POS 0.2MM datasheet.pdf