Stackpole Electronics Inc. SM4124JT6R80
SM4124JT6R80 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124JT6R80
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124JT6R80.pdf
Availability of SM4124JT6R80
QUANTITY
SM4124JT6R80 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124JT6R80
Internal Part NumberEIS-SM4124JT6R80
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124JT6R80
Related LinksSM4124, SM4124JT6R80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124JT6R80 Details Description
Related parts for SM4124JT6R80
FUSE BOARD MNT 2.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS .375" R/A datasheet.pdf
FMAD INPUT FILTER 16A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF ROUND T/H R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNT SZ16B datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRGHT SKT datasheet.pdf