Copal Electronics SM4ETA105
SM4ETA105 picture photo
Mfg. Part Number
SM4ETA105
Brief Description
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
SM4ETA105.pdf
Availability of SM4ETA105
QUANTITY
SM4ETA105 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4ETA105
Internal Part NumberEIS-SM4ETA105
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.193" L x 0.177" W x 0.146" H (4.90mm x 4.50mm x 3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4ETA105
Related LinksSM4E, SM4ETA105 Datasheet, Copal Electronics Distributor
SM4ETA105 Details Description
Related parts for SM4ETA105
CAP TANT 0.1UF 20V 10% 0805 datasheet.pdf
CONN JACK 12POS MALE CRIMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE MOD 200A 1000V BLADE datasheet.pdf
CAP - FOR ROCKER SWITCH datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 160V SCREW datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf