Copal Electronics SM4ETA201
SM4ETA201 picture photo
Mfg. Part Number
SM4ETA201
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
SM4ETA201.pdf
Availability of SM4ETA201
QUANTITY
SM4ETA201 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4ETA201
Internal Part NumberEIS-SM4ETA201
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.193" L x 0.177" W x 0.146" H (4.90mm x 4.50mm x 3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4ETA201
Related LinksSM4E, SM4ETA201 Datasheet, Copal Electronics Distributor
SM4ETA201 Details Description
Related parts for SM4ETA201
RES 383 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 173MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf