Copal Electronics SM4ETA203
SM4ETA203 picture photo
Mfg. Part Number
SM4ETA203
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
SM4ETA203.pdf
Availability of SM4ETA203
QUANTITY
SM4ETA203 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4ETA203
Internal Part NumberEIS-SM4ETA203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.193" L x 0.177" W x 0.146" H (4.90mm x 4.50mm x 3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4ETA203
Related LinksSM4E, SM4ETA203 Datasheet, Copal Electronics Distributor
SM4ETA203 Details Description
Related parts for SM4ETA203
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .085 VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 112MA 17.9 OHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 18A 6.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP .33F 5.5V T/H datasheet.pdf