Stackpole Electronics Inc. SM6227FT121R
SM6227FT121R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT121R
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT121R.pdf
Availability of SM6227FT121R
QUANTITY
SM6227FT121R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT121R
Internal Part NumberEIS-SM6227FT121R
Standard Package750
SeriesSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT121R
Related LinksSM6227, SM6227FT121R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT121R Details Description
Related parts for SM6227FT121R
IC CPLD 128MC 10NS 100QFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 2% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
HDR STR DUAL 0.100" DP SMT TB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf