Stackpole Electronics Inc. SM6227FT1K33
SM6227FT1K33 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT1K33
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT1K33.pdf
Availability of SM6227FT1K33
QUANTITY
SM6227FT1K33 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT1K33
Internal Part NumberEIS-SM6227FT1K33
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT1K33
Related LinksSM6227, SM6227FT1K33 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT1K33 Details Description
Related parts for SM6227FT1K33
CONN FAKRA PLUG R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN CPC RCPT 19POS W/PINS datasheet.pdf
CONN TERMINAL 300MCM #3/8 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SINGLE DECK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-28 AWG GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM datasheet.pdf