Stackpole Electronics Inc. SM6227FT69R8
SM6227FT69R8 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT69R8
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT69R8.pdf
Availability of SM6227FT69R8
QUANTITY
SM6227FT69R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT69R8
Internal Part NumberEIS-SM6227FT69R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT69R8
Related LinksSM6227, SM6227FT69R8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT69R8 Details Description
Related parts for SM6227FT69R8
RES SMD 261 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A 8SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN INSULATION SLEEVE RED datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC 5040 datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND CLEAR PNL MNT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16QSOP datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf