Stackpole Electronics Inc. SM6227FT953R
SM6227FT953R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT953R
Brief Description
RES SMD 953 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT953R.pdf
Availability of SM6227FT953R
QUANTITY
SM6227FT953R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT953R
Internal Part NumberEIS-SM6227FT953R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT953R
Related LinksSM6227, SM6227FT953R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT953R Details Description
Related parts for SM6227FT953R
KIT DEBUGGER IN-CIRC ST7 FLASH datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
LED PANEL IND YLW DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M780-C 25BGA datasheet.pdf
CONN PIN NYLON INSUL 100PC datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf