Stackpole Electronics Inc. SM6227FTR453
SM6227FTR453 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FTR453
Brief Description
RES SMD 0.453 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FTR453.pdf
Availability of SM6227FTR453
QUANTITY
SM6227FTR453 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FTR453
Internal Part NumberEIS-SM6227FTR453
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.453
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)